Fumigacja domu definicja

Gazowanie domu - fumigacja domu to chemiczna metoda likwidacji owadów żerujących w drewnie czyli szkodników drewna inaczej potocznie drewnojadów. Zabieg fumigacji domu opiera się o fumigant czyli gaz chemiczny fosforowodór PH3, aplikowany w odpowiednim stężeniu do obiektu - w tym przypadku domu odpowiednio okrytym gazoszczelną folią. W szczelnie zamkniętym folią obiekcie gaz przenika bardzo głęboko w strukturę drewna zabijając szkodniki drewna w każdym rozwoju - dorosłe samce i samice, larwy oraz jaja.

Fumigacja domu a zwalczane szkodniki drewna

Fumigacja domu zwalcza wszystkie szkodniki drewna występujące w domu a dokładniej w jego drewnianych elementach takich jak deski, krokwie, jętki, murłaty i inne. Najczęściej zwalczanymi w Polsce drewnojadami są spuszczel pospolity oraz kołatek domowy. Inne szkodniki drewna takie jak trzpiennik olbrzymi czy miazgowiec parkietowiec występują stosunkowo bardzo rzadko. Prawidłowo wykonany zabieg fumigacji domu przez profesjonalne firmy gwarantuje 100% skuteczności w zwalczaniu owadów żerujących w drewnie.

Fumigacja domu a inne metody zwalczania szkodników drewna w domu

Poza fumigacją wyróżniamy jeszcze inne metody do usuwania szkodników drewna. Fumigacja należy do metod chemicznych. Inna chemiczna metoda to aplikacja preparatu Xilix Gel metodą natryskową lub pędzlem, zwana potocznie żelowaniem Xilix lub impregnacją owadobójczą.  Dzięki swoim właściwościom i substancji czynnej permetrynie Xilix Gel wnika bardzo głęboko w strukturę drewna i likwiduje wszystkie drewnojady w każdej postaci (dorosłe samce, dorosłe samice, larwy, jaja). Znany jest też system Veloxy - służy on głównie do usuwania szkodników z zabytków i mebli. Niechemiczna metoda do walki ze spuszczelem lub kołatkiem to nagrzewanie mikrofalami. Ma ona jednak w porównaniu z wyżej wymienionymi metodami dużo mniejszą skuteczność, więc rzadko kiedy stosowana jest w domach.

Fumigacja domu cena forum. Ile kosztuje fumigacja domu?

Podanie stałego, uniwersalnego cennika zabiegu fumigacji nie jest możliwe. Szukając odpowiedzi na pytanie ile kosztuje fumigacja domu musimy zdać sobie sprawę że cena zabiegu zależy od wielu czynników. Każdy dom jest inny, ma inny kształt, kubaturę. W każdym domu / obiekcie stopień porażenia drewna jest różny. Podsumowując, aby ustalić cenę fumigacji należy dokonać inspekcji i analizy obiektu, określić czas trwania fumigacji, ilość i stężenie gazu.

Strony, na których można poczytać więcej o cenniku fumigacji - linki poniżej:

Cennik fumigacji 2023 - firma DREVPOL

Gazowanie spuszczela cena - www.korniki.net

Fumigacja cena - www.fumigacja-domu.info