Korniki w drewnie

Korniki w domu, robaki w drewnie, korniki w drewnie – to tak naprawdę szkodniki techniczne drewna użytkowego czyli spuszczel pospolity (lub spuszczel domowy albo po prostu spuszczel) a także kołatek domowy (kołatek, kołatka – potocznie). Szkodniki drewna żerują głównie w miesiącach ciepłych od maja do września. Korniki w domu to każde stadium rozwoju zarówno dorosłe chrząszcze jak i larwy (larwa spuszczela lub larwa kołatka). Korniki w domu są bardzo niebezpieczne – szybko się rozmnażają i mogą całkowicie zniszczyć drewno konstrukcyjne domu / dachu. Korniki w domu zwalczanie to obwiązek każdego właściciela domu – nie tylko drewnianego ale też murowanego z np. drewnianym dachem.

Korniki w drewnie – jak poznać że mamy korniki w domu

Najpopularniejsze objawy żerowania szkodników drewna w domu i drewnie (korniki w domu) to: odgłosy chrobotania lub odgłosy kołatania na strychu, w poddaszu oraz widoczne uszkodzenia drewna: dziury, otwory, wysypująca się mączka drzewna. To typowe oznaki tego że mamy korniki w domu, korniki w drewnie. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć korników w domu.

 

Likwidacja korników w domu czyli zwalczanie szkodników drewna

Jak zwalczyć, jak zlikwidować, jak usunąć korniki w domu? Na to pytanie jest prosta odpowiedź – należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która na podstawie analizy obiektu i stopnia porażenia dobierze odpowiednią metodę zwalczania korników. Do metod tych należy z pewnością zaliczyć fumigację (gazowanie) oraz impregnację żelem Xilix. Rzadziej stosuje się inne metody.

Zwalczanie korników